3ο event StudentGuru Patras 2017-2018

Εικόνα dmpakas

Το StudentGuru Patras σας προσκαλεί στο επόμενο event με θέμα "Intro to .ΝΕΤ framework and Visual Studio Tools" που θα πραγματοποιηθεί στο Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών, την Τετάρτη 15/11 ώρες 13:00-15:00.

Περιεχόμενα:
-Εισαγωγή στη γλώσσα προγραμματισμού C# και τα νέα features της έκδοσης 7.0 που είναι πλέον διαθέσιμη με την κυκλοφορία του Visual Studio 2017.
-Εισαγωγή στο .NET Standard και .NET Core, καθώς και σε cross-platform development για Windows, macOS και Linux με χρήση της C#
-Χρήση της πλατφόρμας Git για συνεργατική ανάπτυξη λογισμικού
*Θα μπορέσετε να βρείτε τον κώδικα που θα γράψουμε στο GitHub repo της ομάδας μας

Για όποια απορία στείλτε μας μήνυμα στη σελίδα μας στο facebook ή mail στη διεύθυνση sgpatras@outlook.com