Ανακοινώσεις

Προκήρυξη για το Δ.Π.Μ.Σ. "Συστήματα Επεξεργασίας Πληροφορίας και Μηχανική Νοημοσύνη"

Εικόνα berberid

ΔΙΑΤΜΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

«ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ»  (ΔΠΜΣ ΣΜΗΝ)

Συμμετέχοντα Τμήματα:

Τμήμα Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών & Πληροφορικής

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών

Τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών

Εργαστήριο: Βασικά Θέματα Αρχιτεκτονικής Υπολογιστών (Γ’ Εξάμηνο) - Πρόσκληση για Επικουρικό Έργο

Εικόνα vaios

Όσοι φοιτητές/τριες επιθυμούν να βοηθήσουν προσφέροντας Επικουρικό Έργο στα Εργαστήρια Αρχιτεκτονικής Υπολογιστών μπορούν επικοινωνήσουν έως και 30/9/18 στη διεύθυνση:

Προκήρυξη για το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών "Συστήματα Επεξεργασίας Πληροφορίας και Μηχανική Νοημοσύνη"

Εικόνα berberid

ΔΙΑΤΜΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

«ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ»  (ΔΠΜΣ ΣΜΗΝ)

Συμμετέχοντα Τμήματα:

Τμήμα Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών & Πληροφορικής

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών

Τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών

Ανακοίνωση αποτελεσματων εξέτασης για τα μαθήματα "Διακριτά Μαθηματικά", "Διακριτά Μαθηματικά Ι" και "Τηλεματική και Νέες Υπηρεσίες"

Εικόνα bouras

Σας ενημερώνω ότι στη σελίδα http://ru6.cti.gr/ru6/bouras?language=el έχουν ανακοινωθεί τα αποτελέσματα της εξεταστικής του Σεπτεμβρίου 2018 που αφορά τα μαθήματα  "Διακριτά Μαθηματικά", "Διακριτά Μαθηματικά Ι" και "Τηλεματική και Νέες Υπηρεσίες".

Επίσης, σας ενημερώνω ότι στις 20/09/2018, ημέρα Πέμπτη και ώρα 15:00-16:00 μπορείτε να δείτε το γραπτό σας στο γραφείο μου στην Πρυτανεία (Κτίριο Πρυτανείας, 2ος όροφος, γραφείο Αναπληρωτή Πρυτάνεως Οικονομικών, Προγραμματισμού και Εκτέλεσης Έργων).

Αναζήτηση εξειδικευμένων προγραμματιστών λογισμικού (software developers)

Εικόνα vaios

Εταιρεία software consulting services, με έδρα τις Ηνωμένες Πολιτείες, αναζητά προγραμματιστές για να εργαστούν σαν freelance/contractors για projects εταιρειών στην Αμερική, remotely (απομακρυσμένα), από την Ελλάδα. Αναλυτικές πληροφορίες επισυνάπτονται.

14.9.2018, 1μμ, αίθουσα ΑΣ (ισόγειο, κτίριο Β'): Δημόσια παρουσίαση Διδακτορικής Διατριβής Αλέξανδρου Α. Βουδούρη

Εικόνα caragian

Την Παρασκευή 14.9.2018 και ώρα 1μμ, στην αίθουσα σεμιναρίων (ισόγειο, κτίριο Β) του Τμήματος Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής, ο Υποψήφιος Διδάκτορας Αλέξανδρος Ανδρέας Βουδούρης θα υποστηρίξει δημόσια της Διδακτορική Διατριβή με θέμα “Σχεδιασμός και Ανάλυση Αλγορίθμων για μη Συνεργατικά Περιβάλλοντα”.

Επισυνάπτεται περίληψη της διατριβής. Την επταμελή Εξεταστική Επιτροπή αποτελούν οι:

Ιωάννης Καραγιάννης, Αναπληρωτής Καθηγητής (επιβλέπων)

Πρόσκληση: Παροχή Επικουρικού Έργου στο Εργαστήριο “Βασικά Ηλεκτρονικά”

Εικόνα gpoikonomou
Αγαπητές/οί φοιτήτριες/τητές,

Προσκαλούνται όσες/οι προ-Πτυχιακές/κοί φοιτήτριες/τητές θα ήθελαν να προσφέρουν Επικουρικό Έργο στο Εργαστήριο “Βασικά Ηλεκτρονικά” του Γ’ Εξαμήνου Σπουδών (αντικατέστησε το παλαιότερο “Ηλεκτρονική I”), να επικοινωνήσουν με ηλεκτρονικό μήνυμα στη διεύθυνση:

Τμήματα Εξάσκησης στο Εργαστήριο Βασικά Ηλεκτρονικά, Χειμερινό Εξάμηνο 2018 - 2019 (Τρίτο Εξάμηνο Σπουδών)

Εικόνα gpoikonomou
Αγαπητές/οί φοιτήτριες/τητές,

Σας ενημερώνουμε ότι από το Σάββατο, 08/09/2018 και μέχρι και την Τετάρτη, 03/10/2018, μπορείτε να εγγραφείτε σε ένα (1) από τα Τμήματα του Εργαστηρίου "Βασικά Ηλεκτρονικά". Τα (αρχικά) Τμήματα έχουν αναρτηθεί στον ιστό-τοπο του eClass, στη θέση:

eclass.upatras.gr

ΒΑΣΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ-ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ (23165NY) (CEID1119) >>> Ομάδες Χρηστών

Ανανεώσεις εγγραφών χειμερινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2018-19

Εικόνα secretary

Ενημερώνουμε τους φοιτητές του Τμήματος ότι μπορούν να ανανεώσουν την εγγραφή τους για το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2018-19 από τις 4 Σεπετεμβρίου έως και τις 31 Οκτωβρίου 2018 στην ιστοσελίδα του Ψηφιακού Άλματος.

Από τη Γραμματεία

Εξέταση Μαθήματος Ειδικά Θέματα Υπολογιστικής Όρασης και Γραφικής

Εικόνα psarakis

Η εξέταση του μαθήματος θα γίνει στις 4/9 και ώρα 13:00 στο γραφείο μου. Όσοι επιθυμούν να εξεταστούν θα πρέπει να παραδώσουν (ηλεκτρονικά στο email μου) τις ασκήσεις μέχρι την Κυριακή 2/9.

Ο Διδάσκων,

Ε. Ζ. Ψαράκης

ΤΕΛΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΟΡΓΑΝΑ & ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΦΥΣΙΚΗΣ ΙΙ)

Εικόνα christides
Οι επαναληπτικές εξετάσεις Σεπτεμβρίου 2018 του μαθήματος Όργανα & Μετρήσεις (Εργαστήριο Φυσικής ΙΙ, παλιό Πρόγραμμα Σπουδών), για όσουςέκαναν εγγραφή σε μία από τις ομάδες μέχρι τις 26 Σεπτεμβρίου 2018 θα διεξαχθούν στο χώρο του εργαστηρίου την Παρασκευή 31/8, από τις 12:00 έως τις 13:00.
Η τελική ομάδα μετά από την συγχώνευση των ομάδων είναι:

ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 236337
ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ 1059593
ΒΑΛΟΥΞΗ ΕΥΑ 1059568
ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 1064033

Διάκριση για τον Καθηγητή Παύλο Σπυράκη

Εικόνα zaro

O Kαθηγητής του Τμήματος κ. Παύλος Σπυράκης επανεξελέγη Πρόεδρος της European Association of Theoretical Computer Science.  Η European Association for Theoretical Computer Science (EATCS), η οποία ιδρύθηκε το 1972, αποτελεί τον σημαντικότερο διεθνή οργανισμό για την Θεωρητική Πληροφορική.

Διάκριση για τον Καθηγητή Παύλο Σπυράκη

Εικόνα zaro

Ο Kαθηγητής του Τμήματος κ. Παύλος Σπυράκης είναι προσκεκλημένος ομιλητής (Plenary Speaker) του διεθνούς συνεδρίου SAGT 2018 (11th International Symposium on Algorithmic Game Theory), το οποίο είναι ένα από τα σημαντικότερα συνέδρια στην περιοχή της Αλγοριθμικής Θεωρίας Παιγνίων.

Backend Engineer

Εικόνα papachristos

Backend Engineer

About Spanner CI

Spanner provides a continuous integration platform for connected devices and IoT. It automates all the gruntwork of building software for IoT devices and runs functional tests on actual hardware to make sure a product works as expected. Find out more at: https://spannerci.com.

Job Summary

Σελίδες