ΝΕΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΝΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Εικόνα anagnosta

Σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021 έως και την Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2021 μπορείτε να εισέρχεστε στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του ψηφιακού άλματος του Πανεπιστημίου Πατρών  http://eggrafes.upatras.gr συμπληρώνοντας τον Κωδικό εξετάσεων υποψηφίου που χρησιμοποιήθηκε για την εισαγωγή του στην ηλεκτρονική εφαρμογή του Μηχανογραφικού Δελτίου, καθώς και στο πεδίο Πατρώνυμο να εισάγετε τη λέξη ΤΕΣΤ με κεφαλαία ελληνικά και να  αναρτήσετε  σε μορφή pdf, τα παρακάτω απαραίτητα έγγραφα:

1.         Ευκρινής φωτοτυπία Αστυνομικής Ταυτότητας

2.         Έντυπο στο οποίο να αναγράφεται ο ΑΜΚΑ (μπορεί να αναζητηθεί

στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.amka.gr/AMKAGR )

3.         Έγχρωμη Φωτογραφία τύπου ταυτότητας/διαβατηρίου

Σας ενημερώνουμε ότι θα παραλάβετε τους κωδικούς πρόσβασης για τις υπηρεσίες τηλεματικής του Πανεπιστημίου και το πιστοποιητικό εγγραφής στο email σας μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής σας.

Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε εντός των προθεσμιών ηλεκτρονικά στο , την διαγραφή σας από το Τμήμα προέλευσης.

Από τη Γραμματεία