ΤΜΗΥΠ: ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ (6:30μμ, Δευτέρα 13 Μαΐου 2019, αίθουσα Επιμελητηρίου Πατρών, Ρήγα Φεραίου 58)

Εικόνα pintela

Εκδήλωση γνωριμίας

Το Τμήμα Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής της Πολυτεχνικής Σχολής του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει στην Πάτρα (6:30μμ, Δευτέρα 13 Μαΐου 2019, αίθουσα Επιμελητηρίου Πατρών, Ρήγα Φεραίου 58) εκδήλωση γνωριμίας με θέμα «Το Τμήμα Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Πατρών: Σπουδές και Προοπτικές».

Στόχος της εκδήλωσης είναι η ολοκληρωμένη ενημέρωση του κοινού και ειδικότερα των μαθητών Λυκείου, των γονέων και των καθηγητών τους σχετικά με την επιλογή του ΤΜΗΥΠ για σπουδές. Συγκεκριμένα, μέσω ομιλιών Καθηγητών και αποφοίτων του Τμήματος, θα πραγματοποιηθεί εμπεριστατωμένη ενημέρωση σε ζητήματα που αφορούν:

•    στο αντικείμενο της Επιστήμης του Μηχανικού Η/Υ και Πληροφορικής

•    στην ποιότητα της παρεχόμενης εκπαίδευσης

•    σε παραδείγματα επαγγελματικής εξέλιξης

•    στις εξαιρετικές επαγγελματικές προοπτικές που ανοίγονται.

Θα ακολουθήσει συζήτηση με το κοινό.