Προπτυχιακά Μαθήματα

Εξάμηνο: 1
Τίτλος Διδάσκοντες Συνεργάτες
Αγγλική Γλώσσα Σ. Ατματζίδη
Λογική Σχεδίαση I Βέργος Χαρίδημος
Τεχνολογία και Προγραμματισμός Υπολογιστών Μακρής Χρήστος, Χατζηλυγερούδης Ιωάννης, Αλεξίου Γεώργιος, Σιούτας Σπύρος
Φυσική Χρηστίδης Χρήστος
Μαθηματικά Ι Στεφανόπουλος Ευάγγελος, Ανδρικόπουλος Αθανάσιος
Διακριτά Μαθηματικά Μπούρας Χρήστος
Εξάμηνο: 2
Τίτλος Διδάσκοντες
Λογική Σχεδίαση ΙΙ Αλεξίου Γεώργιος, Βέργος Χαρίδημος
Οντοκεντρικός Προγραμματισμός Χατζηλυγερούδης Ιωάννης
Γραμμική Άλγεβρα Γαλλόπουλος Ευστράτιος, Στεφανόπουλος Ευάγγελος
Ηλεκτρικές Μετρήσεις και Οργανομετρία Χρηστίδης Χρήστος
Μαθηματικά ΙΙ Στεφανόπουλος Ευάγγελος, Ανδρικόπουλος Αθανάσιος
Θεωρία Κυκλωμάτων Χρηστίδης Χρήστος
Εξάμηνο: 3
Τίτλος Διδάσκοντες
Βασικά Ηλεκτρονικά Χρηστίδης Χρήστος
Βασικά Θέματα Αρχιτεκτονικής Υπολογιστών Νικολός Δημήτριος, Σκλάβος Νικόλαος
Εισαγωγή στους Αλγόριθμους Ζαρολιάγκης Χρήστος
Πιθανότητες και Αρχές Στατιστικής Νικολετσέας Σωτήριος
Θεωρία Γραφημάτων και Εφαρμογές Κοσμαδάκης Σταύρος
Εξάμηνο: 4
Τίτλος Διδάσκοντες
Θεωρία Σημάτων και Συστημάτων Ψαράκης Εμμανουήλ
Σύγχρονα Θέματα Αρχιτεκτονικής Υπολογιστών Νικολός Δημήτριος
Αριθμητική Ανάλυση και Περιβάλλοντα Υλοποίησης Γαλλόπουλος Ευστράτιος, Στεφανόπουλος Ευάγγελος
Δομές Δεδομένων Μακρής Χρήστος
Ψηφιακά Ηλεκτρονικά Βλάχος Κυριάκος
Εξάμηνο: 5
Τίτλος Διδάσκοντες
Τεχνητή Νοημοσύνη Λυκοθανάσης Σπυρίδων, Χατζηλυγερούδης Ιωάννης
Βάσεις Δεδομένων Μεγαλοοικονόμου Βασίλειος
Λειτουργικά Συστήματα Μακρής Χρήστος, Σιούτας Σπύρος
Θεωρία Υπολογισμού Κακλαμάνης Χρήστος
Εξάμηνο: 6
Τίτλος Διδάσκοντες
Παράλληλη Επεξεργασία Γαλλόπουλος Ευστράτιος
Συγγραφή και Παρουσίαση Τεχνικών Κειμένων Ξένος Μιχάλης, Γαλλόπουλος Ευστράτιος
Ψηφιακή Επεξεργασία Σημάτων Ψαράκης Εμμανουήλ
Δίκτυα Υπολογιστών Βλάχος Κυριάκος
Υπολογιστική Πολυπλοκότητα Καραγιάννης Ιωάννης
Αρχές Γλωσσών Προγραμματισμού και Μεταφραστών Γαροφαλάκης Ιωάννης
Εξάμηνο: 7
Τίτλος Διδάσκοντες
Ψηφιακές Τηλεπικοινωνίες Μπερμπερίδης Κωνσταντίνος
Επιστημονικός Υπολογισμός Γαλλόπουλος Ευστράτιος
Μικροϋπολογιστές Σκλάβος Νικόλαος
Προγραμματισμός και Συστήματα στον Παγκόσμιο Ιστό Γαροφαλάκης Ιωάννης
Εξάμηνο: 8
Τίτλος Διδάσκοντες
Προηγμένοι Μικροεπεξεργαστές Σκλάβος Νικόλαος
Τεχνολογία Λογισμικού Παυλίδης Γεώργιος, Ξένος Μιχάλης

Μαθήματα Επιλογής

Εαρινό Εξάμηνο
Βασικής Επιλογής
Διδάσκοντες Συνεργάτες
Τεχνολογίες Ευφυών Συστημάτων και Ρομποτική Χατζηλυγερούδης Ιωάννης
Ρομποτική Ν. Ασπράγκαθος
Ηλεκτροακουστική Ι. Μουρτζόπουλος
Ασύρματες και Κινητές Επικοινωνίες Μπερμπερίδης Κωνσταντίνος
Σχεδιασμός Συστημάτων VLSI Σκλάβος Νικόλαος
Τηλεματική και Νέες Υπηρεσίες Μπούρας Χρήστος
Ειδικά Θέματα Σχεδίασης Ψηφιακών Συστημάτων Νικολός Δημήτριος
Σημασιολογία και Ορθότητα Προγραμμάτων Κοσμαδάκης Σταύρος, Νικολετσέας Σωτήριος
Πρακτική Άσκηση Αλεξίου Γεώργιος
Παράλληλοι Αλγόριθμοι Κακλαμάνης Χρήστος, Ζαρολιάγκης Χρήστος
Μαθηματική Λογική και Εφαρμογές της Κοσμαδάκης Σταύρος
Εισαγωγή στη Βιοπληροφορική Μακρής Χρήστος, Λυκοθανάσης Σπυρίδων
e-Επιχειρείν Γαροφαλάκης Ιωάννης
Σχεδίαση Συστημάτων με Χρήση Υπολογιστών (CAD) Βέργος Χαρίδημος
Ψηφιακή Επεξεργασία και Ανάλυση Εικόνας Μπερμπερίδης Κωνσταντίνος
Βάσεις Δεδομένων ΙΙ Μεγαλοοικονόμου Βασίλειος
Εξόρυξη Δεδομένων και Αλγόριθμοι Μάθησης Μακρής Χρήστος, Μεγαλοοικονόμου Βασίλειος
Κρυπτογραφία Κακλαμάνης Χρήστος
Υπολογιστικές Μέθοδοι στην Οικονομία Παυλίδης Γεώργιος
Υπολογιστική Νοημοσύνη Λυκοθανάσης Σπυρίδων
Ευρυζωνικές Τεχνολογίες Μπούρας Χρήστος
Εφαρμοσμένα Πληροφοριακά Συστήματα ΙI Ξένος Μιχάλης, Παυλίδης Γεώργιος
Αλγοριθμικές Θεμελιώσεις Δικτύων Αισθητήρων Νικολετσέας Σωτήριος
Τεχνολογίες Υλοποίησης Αλγορίθμων Ζαρολιάγκης Χρήστος
Γενικής Παιδείας Επιλογής 1
Διδάσκοντες Συνεργάτες
Κοινωνιογλωσσολογία Α. Αρχάκης
Εμπορικό Δίκαιο
Ελληνιστική και Ρωμαϊκή Ιστορία Α. Σύρκου
Εισαγωγή στο Μάρκετινγκ
Δημόσια Οικονομική
Γνωσιοθεωρία – Μεταφυσική Ι
Αρχαίες Ελληνικές Δημοκρατίες Α. Παπαχρυσοστόμου
Αρχαία Ελληνική Λαϊκή Παράδοση Α. Ποταμίτη
Κοινωνικές και Νομικές Πλευρές της Τεχνολογίας Παυλίδης Γεώργιος, Τσακαλίδης Αθανάσιος
Σύγχρονη Πρακτική Φιλοσοφία Μ. Παρούσης
Αγγλικά ΙΙ
Αναλυτική Φιλοσοφία ||| Κ. Παγωνδιώτης
Αναλυτική Φιλοσοφία ||
Χειμερινό Εξάμηνο
Βασικής Επιλογής
Διδάσκοντες Συνεργάτες
Συστήματα Μετάδοσης Πληροφορίας Βλάχος Κυριάκος
Προηγμένοι Μικροεπεξεργαστές Σ. Κουμπιάς, Μ. Μπίρμπας
Εισαγωγή στην Οικονομική Επιστήμη για Μηχανικούς και Επιστήμονες
Διαδραστικές Τεχνολογίες Ν. Αβούρης, Κ. Μουστάκας
Ασφάλεια Υπολογιστών και Δικτύων Δ. Σερπάνος
Ειδικά Θέματα Υπολογιστικής Λογικής Κοσμαδάκης Σταύρος
Εξασφάλιση Ποιότητας και Πρότυπα Ξένος Μιχάλης
Λογισμικό και Προγραμματισμός Συστημάτων Υψηλής Επίδοσης Γαλλόπουλος Ευστράτιος
Δίκτυα Δημόσιας Χρήσης και Διασύνδεση Δικτύων Μπούρας Χρήστος
Πιθανοτικές Τεχνικές Νικολετσέας Σωτήριος
Οπτικά Δίκτυα Επικοινωνιών Βλάχος Κυριάκος
Γλωσσική Τεχνολογία Χατζηλυγερούδης Ιωάννης
Πολυδιάστατες Δομές Δεδομένων και Υπολογιστική Γεωμετρία Μεγαλοοικονόμου Βασίλειος, Σιούτας Σπύρος
Σύγχρονη Φυσική Ανδρικόπουλος Αθανάσιος, Στεφανόπουλος Ευάγγελος
Αναπαράσταση Γνώσης στον Παγκόσμιο Ιστό Χατζηλυγερούδης Ιωάννης
Εισαγωγή σε VLSI Αλεξίου Γεώργιος
Ανάκτηση Πληροφορίας Μακρής Χρήστος
Ενσωματωμένα Συστήματα Σκλάβος Νικόλαος
Οικονομική Θεωρία και Αλγόριθμοι Καραγιάννης Ιωάννης, Σπυράκης Παύλος
Κατανεμημένα Συστήματα Ι Ζαρολιάγκης Χρήστος, Σπυράκης Παύλος, Παναγοπούλου Παναγιώτα
Εφαρμογές της Ψηφιακής Επεξεργασίας Σημάτων Ψαράκης Εμμανουήλ
Θεωρία Αποφάσεων Λυκοθανάσης Σπυρίδων
Τεχνικές Εκτίμησης Υπολογιστικών Συστημάτων Γαροφαλάκης Ιωάννης
Εισαγωγή στη Διοίκηση και Οργάνωση Επιχειρήσεων για Μηχανικούς και Επιστήμονες Παυλίδης Γεώργιος, Γιαννούκου Iωάννα
Εφαρμοσμένα Πληροφοριακά Συστήματα I Παυλίδης Γεώργιος, Νανόπουλος Φώτιος
Αλγόριθμοι Επικοινωνιών Κακλαμάνης Χρήστος, Καραγιάννης Ιωάννης
Αλγόριθμοι και Συνδυαστική Βελτιστοποίηση Σπυράκης Παύλος, Ζαρολιάγκης Χρήστος
Στατιστική Επεξεργασία Σήματος κα Μάθησης Μπερμπερίδης Κωνσταντίνος
Προχωρημένα Θέματα Αρχιτεκτονικής Κεραμίδας Γεώργιος, Νικολός Δημήτριος
Προηγμένα Πληροφοριακά Συστήματα Παυλίδης Γεώργιος, Ξένος Μιχάλης
Γενικής Παιδείας Επιλογής 1
Συνεργάτες
Περιγραφική Ανάλυση της Νέας Ελληνικής Γ. Ξυδόπουλος
Μύθος και Τελετουργία στην Αρχαία Ελλάδα Ε. Καρακάντζα
Κ. Π. Καβάφης Α. Κωστίου
Ιστορία της Τέχνης Π. Αραπάκη
Ιστορία της Ευρωπαϊκής Λογοτεχνίας: 19ος – 20ος αι. Γ. Γκότση
Εισαγωγή στην Αρχαιολογία του Αρχαίου Θεάτρου
Εισαγωγή στη Νεοελληνική Φιλολογία Α. Κατσιγιάννη
Εισαγωγή στη Βυζαντινή Φιλολογία Ε. Κιαπίδου
Βασικές Αρχές Αστικού Δικαίου
Αρχαία Ελληνική Ιστορία Α. Σύρκου
Νεώτερη Ηθική Φιλοσοφία Μ. Παρούσης
Εισαγωγή στην Ιστορία και Θεωρία του Κινηματογράφου Χ. Σωτηροπούλου
Αισθητική Α. Καλέρη

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.