Προπτυχιακά Μαθήματα

Εξάμηνο: 1
Τίτλος Διδάσκοντες Συνεργάτες
Διακριτά Μαθηματικά Μπούρας Χρήστος
Αγγλική Γλώσσα Σ. Ατματζίδη
Λογική Σχεδίαση I Βέργος Χαρίδημος
Τεχνολογία και Προγραμματισμός Υπολογιστών Μακρής Χρήστος, Χατζηλυγερούδης Ιωάννης, Αλεξίου Γεώργιος, Βούλγαρης Σπυρίδωνας
Φυσική Χρηστίδης Χρήστος
Μαθηματικά Ι Στεφανόπουλος Ευάγγελος, Ανδρικόπουλος Αθανάσιος
Εξάμηνο: 2
Τίτλος Διδάσκοντες
Λογική Σχεδίαση ΙΙ Αλεξίου Γεώργιος, Βέργος Χαρίδημος
Οντοκεντρικός Προγραμματισμός Χατζηλυγερούδης Ιωάννης, Μακρής Χρήστος
Γραμμική Άλγεβρα Γαλλόπουλος Ευστράτιος, Στεφανόπουλος Ευάγγελος
Όργανα & Μετρήσεις Χρηστίδης Χρήστος
Μαθηματικά ΙΙ Στεφανόπουλος Ευάγγελος, Ανδρικόπουλος Αθανάσιος
Θεωρία Κυκλωμάτων Χρηστίδης Χρήστος
Εξάμηνο: 3
Τίτλος Διδάσκοντες
Εισαγωγή στους Αλγόριθμους Ζαρολιάγκης Χρήστος
Πιθανότητες και Αρχές Στατιστικής Νικολετσέας Σωτήριος
Θεωρία Γραφημάτων και Εφαρμογές Κοσμαδάκης Σταύρος
Βασικά Ηλεκτρονικά Χρηστίδης Χρήστος
Βασικά Θέματα Αρχιτεκτονικής Υπολογιστών Νικολός Δημήτριος, Σκλάβος Νικόλαος
Εξάμηνο: 4
Τίτλος Διδάσκοντες
Ψηφιακά Ηλεκτρονικά Βλάχος Κυριάκος
Θεωρία Σημάτων και Συστημάτων Ψαράκης Εμμανουήλ
Σύγχρονα Θέματα Αρχιτεκτονικής Υπολογιστών Νικολός Δημήτριος
Αριθμητική Ανάλυση και Περιβάλλοντα Υλοποίησης Γαλλόπουλος Ευστράτιος, Στεφανόπουλος Ευάγγελος
Δομές Δεδομένων Μακρής Χρήστος
Εξάμηνο: 5
Τίτλος Διδάσκοντες
Τεχνητή Νοημοσύνη Λυκοθανάσης Σπυρίδων, Χατζηλυγερούδης Ιωάννης
Βάσεις Δεδομένων Μεγαλοοικονόμου Βασίλειος
Λειτουργικά Συστήματα Μακρής Χρήστος, Βούλγαρης Σπυρίδωνας
Θεωρία Υπολογισμού Κακλαμάνης Χρήστος
Εξάμηνο: 6
Τίτλος Διδάσκοντες
Αρχές Γλωσσών Προγραμματισμού και Μεταφραστών Γαροφαλάκης Ιωάννης
Παράλληλη Επεξεργασία Γαλλόπουλος Ευστράτιος
Συγγραφή και Παρουσίαση Τεχνικών Κειμένων Ξένος Μιχάλης, Γαλλόπουλος Ευστράτιος
Ψηφιακή Επεξεργασία Σημάτων Ψαράκης Εμμανουήλ
Δίκτυα Υπολογιστών Βούλγαρης Σπυρίδωνας, Βλάχος Κυριάκος
Υπολογιστική Πολυπλοκότητα Καραγιάννης Ιωάννης
Εξάμηνο: 7
Τίτλος Διδάσκοντες
Προγραμματισμός και Συστήματα στον Παγκόσμιο Ιστό Γαροφαλάκης Ιωάννης
Ψηφιακές Τηλεπικοινωνίες Μπερμπερίδης Κωνσταντίνος
Επιστημονικός Υπολογισμός Γαλλόπουλος Ευστράτιος
Μικροϋπολογιστές Σκλάβος Νικόλαος
Εξάμηνο: 8
Τίτλος Διδάσκοντες
Τεχνολογία Λογισμικού Παυλίδης Γεώργιος, Ξένος Μιχάλης
Προηγμένοι Μικροεπεξεργαστές Σκλάβος Νικόλαος

Μαθήματα Επιλογής

Χειμερινό Εξάμηνο
Γενικής Παιδείας Επιλογής 1
Διδάσκοντες Συνεργάτες
Φιλοσοφία του Νου Κ. Παγωνδιώτης
Περιγραφική Ανάλυση της Νέας Ελληνικής Γ. Ξυδόπουλος
Κ. Π. Καβάφης Α. Κωστίου
Ιστορία της Τέχνης Π. Αραπάκη
Ιστορία της Ευρωπαϊκής Λογοτεχνίας: 19ος – 20ος αι. Γ. Γκότση
Εισαγωγή στη Νεοελληνική Φιλολογία Α. Κατσιγιάννη
Εισαγωγή στη Βυζαντινή Φιλολογία Ε. Κιαπίδου
Αρχαία Ελληνική Ιστορία Α. Σύρκου
Νεώτερη Ηθική Φιλοσοφία Μ. Παρούσης
Εισαγωγή στην Ιστορία και Θεωρία του Κινηματογράφου Χ. Σωτηροπούλου
Εισαγωγή στο Αρχαίο Θέατρο Σ. Τσιτσιρίδης
Διοίκηση Επιχειρήσεων Παυλίδης Γεώργιος
Αισθητική Α. Καλέρη
Βασικής Επιλογής
Διδάσκοντες Συνεργάτες
Συστήματα Μετάδοσης Πληροφορίας Βλάχος Κυριάκος
Προηγμένοι Μικροεπεξεργαστές Σ. Κουμπιάς, Μ. Μπίρμπας
Εισαγωγή στη Ρομποτική Α. Τζες
Ασφάλεια Υπολογιστών και Δικτύων Δ. Σερπάνος
Ασύρματες και Κινητές Επικοινωνίες Μπερμπερίδης Κωνσταντίνος
Θέματα Υπολογιστικής Όρασης και Γραφικής Ψαράκης Εμμανουήλ, Τσακαλίδης Αθανάσιος
Ειδικά Θέματα Υπολογιστικής Λογικής Κοσμαδάκης Σταύρος
Σχεδιασμός Συστημάτων Ειδικού Σκοπού Βέργος Χαρίδημος
Εξασφάλιση Ποιότητας και Πρότυπα Ξένος Μιχάλης
Λογισμικό και Προγραμματισμός Συστημάτων Υψηλής Επίδοσης Γαλλόπουλος Ευστράτιος
Δίκτυα Δημόσιας Χρήσης και Διασύνδεση Δικτύων Μπούρας Χρήστος
Πιθανοτικές Τεχνικές Νικολετσέας Σωτήριος
Οπτικά Δίκτυα Επικοινωνιών Βλάχος Κυριάκος
Γλωσσική Τεχνολογία Χατζηλυγερούδης Ιωάννης
Πολυδιάστατες Δομές Δεδομένων και Υπολογιστική Γεωμετρία Μεγαλοοικονόμου Βασίλειος
Σύγχρονη Φυσική Ανδρικόπουλος Αθανάσιος, Στεφανόπουλος Ευάγγελος
Αναπαράσταση Γνώσης στον Παγκόσμιο Ιστό Χατζηλυγερούδης Ιωάννης
Εισαγωγή σε VLSI Αλεξίου Γεώργιος
Ανάκτηση Πληροφορίας Μακρής Χρήστος
Ενσωματωμένα Συστήματα Σκλάβος Νικόλαος
Οικονομική Θεωρία και Αλγόριθμοι Καραγιάννης Ιωάννης, Σπυράκης Παύλος
Κατανεμημένα Συστήματα Ι Ζαρολιάγκης Χρήστος, Σπυράκης Παύλος
Εφαρμογές της Ψηφιακής Επεξεργασίας Σημάτων Ψαράκης Εμμανουήλ
Θεωρία Αποφάσεων Λυκοθανάσης Σπυρίδων
Τεχνικές Εκτίμησης Υπολογιστικών Συστημάτων Γαροφαλάκης Ιωάννης
Εφαρμοσμένα Πληροφοριακά Συστήματα I Παυλίδης Γεώργιος
Αλγόριθμοι Επικοινωνιών Κακλαμάνης Χρήστος
Αλγόριθμοι και Συνδυαστική Βελτιστοποίηση Σπυράκης Παύλος, Ζαρολιάγκης Χρήστος
Προχωρημένα Θέματα Αρχιτεκτονικής Νικολός Δημήτριος
Προηγμένα Πληροφοριακά Συστήματα Παυλίδης Γεώργιος, Ξένος Μιχάλης
Εαρινό Εξάμηνο
Βασικής Επιλογής
Διδάσκοντες Συνεργάτες
Τεχνολογίες Ευφυών Συστημάτων και Ρομποτική Χατζηλυγερούδης Ιωάννης
Ρομποτική Ν. Ασπράγκαθος
Επικοινωνία Ανθρώπου - Μηχανής και Σχεδίαση Διαδραστικών Συστημάτων Ν. Αβούρης, Κ. Μουστάκας
Σχεδιασμός Συστημάτων VLSI Σκλάβος Νικόλαος
Τηλεματική και Νέες Υπηρεσίες Μπούρας Χρήστος
Ειδικά Θέματα Σχεδίασης Ψηφιακών Συστημάτων Νικολός Δημήτριος
Σημασιολογία και Ορθότητα Προγραμμάτων Κοσμαδάκης Σταύρος, Νικολετσέας Σωτήριος
Παράλληλοι Αλγόριθμοι Κακλαμάνης Χρήστος, Ζαρολιάγκης Χρήστος
Μαθηματική Λογική και Εφαρμογές της Κοσμαδάκης Σταύρος
Εισαγωγή στη Βιοπληροφορική Μακρής Χρήστος, Λυκοθανάσης Σπυρίδων
e-Επιχειρείν Γαροφαλάκης Ιωάννης
Σχεδίαση Συστημάτων με Χρήση Υπολογιστών (CAD) Βέργος Χαρίδημος
Ψηφιακή Επεξεργασία και Ανάλυση Εικόνας Μπερμπερίδης Κωνσταντίνος
Βάσεις Δεδομένων ΙΙ Μεγαλοοικονόμου Βασίλειος
Εξόρυξη Δεδομένων και Αλγόριθμοι Μάθησης Μακρής Χρήστος, Μεγαλοοικονόμου Βασίλειος
Κρυπτογραφία Κακλαμάνης Χρήστος
Υπολογιστικές Μέθοδοι στην Οικονομία Παυλίδης Γεώργιος
Υπολογιστική Νοημοσύνη Λυκοθανάσης Σπυρίδων
Ευρυζωνικές Τεχνολογίες Μπούρας Χρήστος
Εφαρμοσμένα Πληροφοριακά Συστήματα ΙI Ξένος Μιχάλης, Παυλίδης Γεώργιος
Αλγοριθμικές Θεμελιώσεις Δικτύων Αισθητήρων Νικολετσέας Σωτήριος
Τεχνολογίες Υλοποίησης Αλγορίθμων Ζαρολιάγκης Χρήστος
Στοχαστικά Σήματα και Τηλεπικοινωνίες Μπερμπερίδης Κωνσταντίνος
Γενικής Παιδείας Επιλογής 1
Διδάσκοντες Συνεργάτες
Κοινωνιογλωσσολογία Α. Αρχάκης
Ελληνιστική και Ρωμαϊκή Ιστορία Α. Σύρκου
Γνωσιοθεωρία – Μεταφυσική Ι
Αρχαίες Ελληνικές Δημοκρατίες Α. Παπαχρυσοστόμου
Αρχαία Ελληνική Λαϊκή Παράδοση Α. Ποταμίτη
Κοινωνικές και Νομικές Πλευρές της Τεχνολογίας Παυλίδης Γεώργιος, Τσακαλίδης Αθανάσιος
Σύγχρονη Πρακτική Φιλοσοφία Μ. Παρούσης
Αγγλικά ΙΙ
Αναλυτική Φιλοσοφία ||| Κ. Παγωνδιώτης
Αναλυτική Φιλοσοφία ||

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.